Naše služby
Přírodní léčebná kosmetika Collagen Beauty International Laserová terapie Havajské masáže (LOMI-LOMI) Baňkování Kosmetické přípravky a doplňky Potravinové doplňky Vlasová kosmetika Ústní hygiena Výrobky pro muže Dětská kosmetika Komplexní poradenství pro ženy
OXYLIFE BEAUTY PARIS
Oxygenoterapie Kyslíková kosmetika Kyslík - základní informace
Kosmetická poradna
Zaslat dotaz Čtení příspěvků
Ostatní
Dárkové poukazy Privilegovaný klient Ceníky služeb Napište nám Kontaktní informace Smluvní partneři

Kyslík - základní informace


Kyslík - okamžitá energie pro vaše tělo


      V průměru se nadechneme šestnáctkrát za minutu a vdechujeme tak životadárný kyslík. Za normálních okolností obsahuje vzduch 21 % kyslíku. Kyslík (O2) se do těla dostává hlavně prostřednictvím plic a částečně také pokožkou. Miliony plicních sklípků v našich plicích se nafukují jako malé balónky. V tenoučkých stěnách každého sklípku jsou mikroskopické vlásečnice, kterými je vedena krev. Vdechovaný kyslík putuje do plicních sklípků, kde se prostřednictvím vlásečnic vstřebává do krve v tepnách. Červené krvinky pak vedou kyslík do všech částí těla a zásobují všechny orgány.

      Žíly zatím vstřebávají oxid uhličitý (CO2), který je produktem spalování potravy a energie, a vedou jej do plicních sklípků. Oxid uhličitý cestuje opačným směrem než kyslík a vychází z plic, když vydechujeme.

      Jako každý stroj, i my potřebujeme palivo, abychom mohli fungovat. Toto palivo (uhlovodíky, tuky a proteiny) je extrahováno z našeho přísunu potravy a tuk je ukládán v těle. Přeměna tělesného paliva na teplo a energii - a tudíž život, je podobná procesu kontrolovaného spalování: Spaluje se palivo a kyslík a dochází k produkci tepla a energie. Tento proces je známý jako metabolismus.

Proto:


 • Naše buňky nemohou pracovat bez energie.
 • Bez spalování nedochází k výrobě energie.
 • Bez kyslíku nedochází ke spalování.
 • Bez kyslíku není život.

      Bez kyslíku nemůže lidský organismus existovat. Naše buňky zůstávají zdravé a pravidelně se obnovují pouze pokud jsou neustále zásobovány kyslíkem. Bez potravy můžeme přežít asi čtyři týdny, bez tekutin asi čtyři dny a bez kyslíku asi čtyři minuty. Přežití a správné fungování každé buňky závisí na neustálém přísunu kyslíku. Protože si tělo není schopno uchovávat zásobu kyslíku, žije od dechu k dechu.

Vliv životního prostředí na náš přísun energie


      Moderní průmyslový svět vytváří smog, ozón, výpary a jedovaté mlhy. U citlivých jednotlivců tyto látky způsobují dýchavičnost. Špatně větrané kanceláře a domovy, stres a zvýšená fyzická zátěž mohou způsobit nedostatek kyslíku. Příznaky mohou zahrnovat únavu, vyčerpání, bolesti hlavy a apatii. Dalším faktorem je stárnutí. Mezi 20. a 30. rokem života naše plíce absorbují přibližně 5,6 litrů vzduchu, po 70. letech jenom 2,8 litrů.

Následky nedostatku kyslíku


      Nedostatek kyslíku může vést k závažným chorobám, například nervovému vyčerpání způsobeného stresem, depresím, infekčním chorobám, chronické bronchitidě vedoucí k angině pectoris, zánětu věnčitých tepen, arterioskleróze, poruchám srdečního rytmu, chronickým kožním chorobám, poruchám krevního oběhu a opotřebování kloubů.

      Kyslík nejen regeneruje a posiluje organismus a předchází těmto chorobám, ale také zpomaluje proces stárnutí a podporuje imunitní soustavu těla při boji s chorobami.

      O-PUR vyrovnává nedostatek kyslíku. Je to lékařský kyslík v lehkém a praktickém balení, snadno po ruce kdykoliv a kdekoliv. Tento způsob vedlejšího přísunu kyslíku byl vyvinut pro zdravé, aktivní jednotlivce, kteří se chtějí nadechnout energie, ale i pro osoby trpící přechodnými a lehkými dýchacími obtížemi. Osoby se závažnými dýchacími obtížemi či osoby v pokročilejším věku musí před použitím O-PURu konzultovat svého lékaře. O-PUR nemůže nahradit terapii lékařským kyslíkem.

      Aplikace je jednoduchá a bez rizika. Oprávněná švýcarská společnost plní plechovky stlačeným lékařským kyslíkem za účelem dosažení vyššího obsahu. Není použita žádná pohonná látka.

Jaké jsou účinky vedlejšího přísunu kyslíku?


      Při správné aplikaci kyslíkem obohacený vzduch zdokonalí váš celkový stav a obohatí tak kvalitu vašeho života. O-PUR pomáhá organismu v různých situacích:

 • Únava a vyčerpání
 • Snížená schopnost soustředit se
 • Stres a spěch
 • Bolesti hlavy
 • Apatie
 • Tělesné a duševní vyčerpání
 • Zvýšená koncentrace ozónu
 • Smog a znečištěné ovzduší
 • Dýchací potíže
 • Sport a relaxace
 • Nedostatečně větrané místnosti
 • Dopravní zácpa
 • Nadměrný příjem alkoholu
 • Přípravek proti kocovině! Kocovina už není problém - je tu O-PUR!


      O-PUR v těchto případech pomáhá za předpokladu, že jsou tyto potíže způsobeny nedostatečným přísunem kyslíku. Albert - Ludwigs Univerzita ve Freiburgu v Německu provedla výzkum ohledně účinků O-PURu. Klinický výzkum dokázal, že obsah kyslíku v krvi se zvýšil o 15 až 20% po 10 inhalacích O-PURu. O-PUR zvyšuje vitalitu u zdravých jedinců, ale i osob trpících nedostatkem kyslíku v tepenním oběhu způsobeném srdečními nebo plicními chorobami. I ti mohou těžit z tohoto vedlejšího přísunu kyslíku.

Kyslík se stává součástí mnoha produktů


      Kyslík je skutečný všelék. Můžete ho pít, vdechovat ho normálně i pod tlakem, aplikovat na pokožku či dokonce se jím i přímo namydlit. Minerální vody obohacené kyslíkem se stávají posledním výkřikem módy. Obsahují průměrně o 15 až 25% více kyslíku než normální voda a dodávají tělu další kyslík prostřednictvím žaludku a střevního traktu, což je vítaný doplněk tradičního přísunu kyslíku prostřednictvím plic a pokožky, jak dokázaly nedávné studie. Sprchové gely jsou nyní nasyceny kyslíkem, který se v gelu vznáší jako perla. Dodávají pokožce po sprše pocit svěžesti a revitalizují ji.

      Stárnutí, znečištěné ovzduší, kouření a stres zpomalují vstřebávání kyslíku prostřednictvím pokožky, která vypadá unaveně a tvoří se na ní vrásky. Kyslík v tělových krémech ji obnovuje. Účinnější než krémy jsou ale specializované kožní procedury. Kosmetičky aplikují na pokožku kyslíkovou sprchu a kyslíková tryska jede po vráskách.

© 1992 - 2007 Copyright Ell Visage Cosmetics        |       Validní: XHTML 1.0 , CSS2       | Webdesign and webprogramming by AgenturaRp.com